Canlı Sohbet Odaları | Canlı Chat Siteleri

Canlı Sohbet Odaları | Canlı Chat Siteleri

admin     07-07-18     Chat, Sohbet, Sohbet Odaları     Canlı Sohbet Odaları | Canlı Chat Siteleri     207 Defa Okundu

Sohbet odalarının en güzel özelliklerinden bir tanesi atmış olduğunuz mesaja anlık olarak yanıt alıyor olmanızdır. Örneğin gerçek yaşantımızda Whatsapp yahut diğer sosyal medya uygulamalarında birisine mesaj atmamız demek ondan hemen geri dönüş alacağımızın garantisini vermez. Bu yüzdendir ki genel olarak mesajlaşmalar sıkıcı gelir, kişiler kendilerini aslında oldukları kişiyi doğru ifade edemezler; çünkü karşımızdaki her zaman buna ortam hazırlamayabilir.

Canlı Sohbet Odasının Avantajları
Öncelikle sohbetöz adresinin kullanıcılarına sunmuş olduğu canlı sohbet imkanı ile mesajlarınıza anlık yanıtlar alabileceksiniz; bu da işleri son derece kolaylaştıracaktır. İşleri kolaylaştırmaktan kastımız kendinizi daha iyi ifade etmek, böylece kolayca yeni bir arkadaşlık kurmaktır. Bunun dışında canlı sohbet odasının bir diğer avantajı ise karşınızdaki insanı beklememeniz, zaman kaybetmemeniz ve eğer bir ilişki olmayacaksa baştan ittirerek bir şeyler oldurmaya çalışmayacak olmanızdır. Bu da size zaman kazandırır, olası bir üzüntünün önüne geçer. Ayrıca canlı sohbet odalarında her daim konuşacak yüzlerce insan vardır, birisinden sıkılırsanız veya sohbeti sarmazsa hemen diğer bir istediğiniz kişiye mesaj atabilirsiniz, kimseyle zorla konuşmak zorunda kalmazsınız; konuşmak istediğiniz kişileri bizzat seçersiniz.

Sohbet Odası ile Sosyal Medya Farkı
Canlı sohbet odasında istediğiniz kişiye mesaj atabilirsiniz ve genel olarak birkaç dakika içerisinde atmış olduğunuz mesaja yanıt gecikmeden gelir. Ancak sosyal medya uygulamalarında kişiler direkt olarak yeni insanlarla tanışmaya odaklı değillerdir, sosyal medyayı kullanma amaçları fotoğraf paylaşmak, düşüncelerini paylaşmak vb’dir. Ancak sohbet sitelerinde kişiler direkt olarak yeni bir insanla tanışmaya odaklıdır; bir şey paylaşacaklarsa da bu karşısındakiyle kuracağı iletişim içerisinde olacaktır. Kısacası sosyal medya uygulamalarında bulunanlar bunu kendileri için yapar, kendi düşüncelerinden bahseder ve ben merkezlidirler. Fakat sohbet sitesindeki insanlar iletişime meyilli, daha sıcakkanlılardır.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Google+    Pinterest    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Yazarlar

Kurallar

Bağlantılar

Sohbet

Chat

Takip Et

© Copyright 2018 - Tüm Hakları Saklıdır.